V Ribbed Belt Set RIDEX 542R0321 OE Ref 03C 903 119 F
Key Specification:
  • EAN: 4059191896349
  • Length [mm]: 493
  • Length [mm]: 1700
  • Number of ribs: 5
  • Number of ribs: 6
Sale
Out of stock
SKU:RIDEX 542R0321
BrandRIDEX
  • Free Shipping
  • Top-Notch Support
    Monday To Friday
  • 100% Safety
    Only secure payments
  • Hot Offers
    Discounts up to 70%
EAN
Length [mm]
493
Length [mm]
1700
Number of ribs
5
Number of ribs
6
OEM Reference number
03C903119C
Pulleys
with freewheel belt pulley
PURPOSE GROUP
V-Ribbed Belt
Supplementary Info
Check alternator freewheel clutch & replace if necessary
Weight [kg]
2.394
Width [mm]
Width [mm]
17.8
V Ribbed Belt Set OE Ref 03C 903 119 F – RIDEX – OEM 03C903119C
This V Ribbed Belt Set OE Ref 03C 903 119 F is supplied by RIDEX as a replacement for OEM reference 03C903119C. It is intended for use in selected AUDI, SEAT, SKODA, VW vehicles and designed to meet original equipment fit and function requirements.
Vehicle Compatibility
Reference number(s) comparable with the original spare part number
AUDI 03C 903 119 C AUDI 03C 903 119 F AUDI 03C903119C AUDI 03C903119F SEAT 03C 145 276 B SEAT 03C 145 299 A SEAT 03C 145 299 AC SEAT 03C 145 299 AE SEAT 03C 145 299 AF SEAT 03C 145 299 G SEAT 03C 145 299 H SEAT 03C 145 299 K SEAT 03C 145 299 L SEAT 03C 145 299 P SEAT 03C 145 933 A SEAT 03C 260 849 A SEAT 03C 903 119 A SEAT 03C 903 119 F SEAT 03C145276B SEAT 03C145299A SEAT 03C145299AC SEAT 03C145299AE SEAT 03C145299AF SEAT 03C145299G SEAT 03C145299H SEAT 03C145299K SEAT 03C145299L SEAT 03C145299P SEAT 03C145933A SEAT 03C260849A SEAT 03C903119A SEAT 03C903119F SEAT 04C 903 119 SEAT 04C903119 SKODA 03C 145 276 B SKODA 03C 145 933 A SKODA 03C 260 849 A SKODA 03C 903 119 A SKODA 03C 903 119 F SKODA 03C145276B SKODA 03C145933A SKODA 03C260849A SKODA 03C903119A SKODA 03C903119F SKODA 04C 903 119 SKODA 04C903119 VW 03C 145 276 B VW 03C 145 299 A VW 03C 145 299 AC VW 03C 145 299 AE VW 03C 145 299 AF VW 03C 145 299 G VW 03C 145 299 H VW 03C 145 299 K VW 03C 145 299 L VW 03C 145 299 M VW 03C 145 299 P VW 03C 145 933 A VW 03C 260 849 A VW 03C 903 023 A VW 03C 903 023 AX VW 03C 903 023 C VW 03C 903 023 F VW 03C 903 023 G VW 03C 903 023 S VW 03C 903 023 SX VW 03C 903 023 T VW 03C 903 024 F VW 03C 903 025 D VW 03C 903 025 F VW 03C 903 025 G VW 03C 903 025 J VW 03C 903 119 A VW 03C 903 119 C VW 03C 903 119 F VW 03C145276B VW 03C145299A VW 03C145299AC VW 03C145299AE VW 03C145299AF VW 03C145299G VW 03C145299H VW 03C145299K VW 03C145299L VW 03C145299M VW 03C145299P VW 03C145933A VW 03C260849A VW 03C903023A VW 03C903023AX VW 03C903023C VW 03C903023F VW 03C903023G VW 03C903023S VW 03C903023SX VW 03C903023T VW 03C903024F VW 03C903025D VW 03C903025F VW 03C903025G VW 03C903025J VW 03C903119A VW 03C903119C VW 03C903119F VW 03D 903 025 M VW 03D903025M VW 03E 903 025 A VW 03E903025A VW 03F 903 023 D VW 03F 903 023 E VW 03F 903 023 F VW 03F903023D VW 03F903023E VW 03F903023F VW 04C 903 023 C VW 04C 903 023 D VW 04C 903 023 J VW 04C 903 023 N VW 04C 903 119 VW 04C903023C VW 04C903023D VW 04C903023J VW 04C903023N VW 04C903119 VW 04E 903 023 VW 04E 903 023 A VW 04E 903 023 B VW 04E 903 023 C VW 04E 903 023 D VW 04E 903 023 S VW 04E 903 024 D VW 04E 903 024 P VW 04E 903 024 Q VW 04E 903 025 K VW 04E 903 025 N VW 04E 903 025 P VW 04E903023 VW 04E903023A VW 04E903023B VW 04E903023C VW 04E903023D VW 04E903023S VW 04E903024D VW 04E903024P VW 04E903024Q VW 04E903025K VW 04E903025N VW 04E903025P