Lambda Sensor RIDEX 3922L0797 OE Ref 03F906262D
Key Specification:
  • Cable Length [mm]: 460
  • Connector Shape: D Shape
  • EAN: 4066423257908
  • Exhaust System: After catalytic converter
  • Lambda Sensor: Thread pre-greased
Sale
In Stock
SKU:RIDEX 3922L0797
BrandRIDEX
  • Free Shipping
  • Top-Notch Support
    Monday To Friday
  • 100% Safety
    Only secure payments
  • Hot Offers
    Discounts up to 70%
Cable Length [mm]
460
Connector Shape
D Shape
EAN
Exhaust System
After catalytic converter
Lambda Sensor
Thread pre-greased
Number of pins
6
OEM Reference number
036906262T
PURPOSE GROUP
Lambda Value
Socket colour
Black
Exceptional Lambda Sensor OE Ref 03F906262D for ALFA ROMEO, AUDI, FIAT, HYUNDAI, KIA
Technical details are not specified.
Why This Lambda Sensor OE Ref 03F906262D Stands Out:
  • Designed to meet OEM quality standards for a guaranteed fit.
  • Perfect for
    Brand compatibility
    • ALFA ROMEO
    • AUDI
    • FIAT
    • HYUNDAI
    • KIA
    Please confirm exact fitment before ordering.
    (check compatibility with your registration).
  • Backed by a 30-day money-back guarantee for worry-free shopping.
Reference number(s) comparable with the original spare part number
AUDI 036 906 262 T AUDI 03F906262D AUDI 03L 906 262 A AUDI 03L 906 262 D AUDI 03L 906 262 E AUDI 06E 906 265 AJ AUDI 06E 906 265 F AUDI 06E 906 265 R AUDI 06E 906 265 S AUDI 06E 906 265 T AUDI 06E906262F AUDI 06E906265AK AUDI 4L0 906 262 F AUDI 4L0 906 262 K SEAT 030906262T SEAT 036 906 262 T SEAT 03F906262D SEAT 03L 906 262 A SEAT 03L 906 262 D SEAT 03L 906 262 E SEAT 04E 906 262 E SEAT 06E 906 265 AJ SEAT 06E 906 265 F SEAT 06E 906 265 R SEAT 06E 906 265 S SEAT 06E 906 265 T SEAT 06E906262F SEAT 06E906265AK SEAT 36906262T SEAT 3L906262A SEAT 3L906262D SEAT 3L906262E SEAT 4E906262E SEAT 4L0 906 262 F SEAT 4L0906262K SEAT 6E9 062 65A J SEAT 6E906265F SEAT 6E906265R SEAT 6E906265S SEAT 6E906265T SKODA 030906262T SKODA 036 906 262 T SKODA 03F906262D SKODA 03L 906 262 A SKODA 03L 906 262 D SKODA 03L 906 262 E SKODA 04E 906 262 E SKODA 06E 906 265 AJ SKODA 06E 906 265 AK SKODA 06E 906 265 F SKODA 06E 906 265 R SKODA 06E 906 265 S SKODA 06E 906 265 T SKODA 36906262T SKODA 3L906262A SKODA 3L906262D SKODA 3L906262E SKODA 4E906262E SKODA 4L0 906 262 F SKODA 4L0 906 262 K SKODA 6E9 062 65A J SKODA 6E9 062 65A K SKODA 6E906265F SKODA 6E906265R SKODA 6E906265S SKODA 6E906265T VW 036 906 262 T VW 03F906262D VW 03L 906 262 A VW 03L 906 262 D VW 03L 906 262 E VW 06E 906 265 AJ VW 06E 906 265 AK VW 06E 906 265 F VW 06E 906 265 R VW 06E 906 265 S VW 06E 906 265 T VW 06E906265AJ VW 4L0 906 262 F VW 4L0 906 262 K VW 6E 906 265 AK HYUNDAI 39210-2G100 HYUNDAI 3921023910 HYUNDAI 392102G300 HYUNDAI 392102G370 HYUNDAI 392102G710 KIA 39210-2G100 KIA 3921023910 KIA 392102G350 VAG 030906262T VAG 036 906 262 T VAG 03L 906 262 A VAG 03L 906 262 D VAG 03L 906 262 E VAG 04E 906 262 E VAG 06E 906 265 AJ VAG 06E 906 265 F VAG 06E 906 265 R VAG 06E 906 265 S VAG 06E 906 265 T VAG 06E906265AJ VAG 06E906265AK VAG 36 906 262 T VAG 3L 906 262 A VAG 3L 906 262 D VAG 3L 906 262 E VAG 4E 906 262 E VAG 4L0 906 262 F VAG 4L0 906 262 K VAG 6E 906 265 AJ VAG 6E 906 265 F VAG 6E 906 265 R VAG 6E 906 265 S VAG 6E 906 265 T LAMBORGHINI 06E906265S